NEDEN BERK HIZLIATEŞ?

Çoğulcu ve katılımcı yönetim anlayışını, bilimin yol göstericiliğinde hayata geçirmek temel önceliğimizdir. Bu bağlamda, belediye başkan adaylarımızın sahadan toplanan veriler ışığında, bilimsel ölçümler ile belirlenmesi konusunda, sayın Genel Başkanımızın ve genel merkezimizin almış olduğu bu kararı son derece kıymetli buluyorum. Çünkü; parti gerçeklerimiz ile yurttaşlarımızın beklentisinin birbiriyle çeliştiği dönemlerde yaşadığımız seçim başarısızlıkları artık hepimiz için geride kalmadır.

14 Mayıs 2023 tarihinde gerçekleşen genel seçimler, Sayın Genel Başkanımızın ifadesiyle “seçmende duygusal bir kopuş” yaşanmasına yol açmıştı. Bu kopuş sadece seçmene değil, parti örgütlerimize ve parti emekçilerimize de yansımıştı. 38. Olağan Kurultayımız, sonuçları ve yaşanan değişimle birlikte örgütlerimizin umudunu yeşerten bir sonuçla sona erdi. Şimdi sıra, yurttaşlarımızın umudunu yeşertmeye geldi. Bunun için gerekli olan, inanç, kararlılık ve coşkuyla yerelde iktidar için mücadele etmektir!

On altı yaşında kapısından girdiğim, gençlik kolları okulundan mezun olmuş, partide ve yerel yönetimlerde her zaman partili olmanın gereğini yerine getirmiş bir partili olarak;

Herkesin inancına saygılı

Laf değil iş üreten

Yeniliklere açık

Yerel yönetimlerde deneyimli

Genç

Belediye Başkanı beklentisi içinde olan yurttaşlarımızın bu önceliklerini bilerek, hem kentimizi hem de ülkemizi esenliğe taşıyacağına inandığım yerel seçimlerde partim adına sorumluluk üstlenmeye ve Buca Belediye Başkanlığına adayım.